Poddasze jest tą częścią domu jednorodzinnego, która rzadko kiedy bywa wykorzystywana. Najczęściej jest przestrzenią pustą, która co najwyżej kończy jako składzik rzeczy niepotrzebnych. Spowodowane jest to w dużej mierze nieprawidłowym ociepleniem poddasza, przez co nie nadaje się ono do zamieszkania. Jak się jednak okazuje, można to zmienić, stosując ocieplanie poddasza pianką PUR. Czy faktycznie warto użyć takiego materiału?

Ocieplanie poddasza pianką PUR — jakie są zalety?

Jakie są najważniejsze zalety, które sprawiają, że faktycznie warto użyć pianki PUR jako ocieplenia na poddaszu? Zdecydowanie najważniejszą zaletą jest to, że taka pianka wykazuje się rewelacyjnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Jej zastosowanie sprawia, że poddasze nadaje się bez większych problemów do wygodnego życia. Co więcej, dzięki dobrej termoizolacji ogrzewanie poddasza nie będzie pociągało ze sobą ogromnych kosztów finansowych.

Jakie jeszcze zalety ma ocieplanie poddasza pianką PUR? Warto tu wspomnieć, że taka pianka wykazuje się bardzo dobrą izolacją akustyczną, więc nie będą do wnętrza przestrzeni mieszkalnej dochodziły odgłosy z zewnątrz. W przypadku wybrania pianki zamknięto komórkowej, uzyskuje się dodatkowo rewelacyjną ochronę przed wilgocią.

Choć zalety tego typu są naprawdę ważne, wiele osób ma poważne obawy, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa stosowania takiej pianki. Czy nie jest ona niebezpieczna? Jeśli chodzi o zagrożenie pożarowe, to pianka tego typu bez większych problemów wytrzymuje temperaturę sięgającą nawet 250 stopni Celsjusza, więc jest w stanie powstrzymać pożar na początkowym etapie. Dodatkowo pianka ta jest bezwonna i nie emituje żadnych szkodliwych oparów.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć, że ocieplanie poddasza pianką PUR wykonać można w ciągu jednego dnia, ponieważ wykorzystuje się tu metodę natryskową, co jest niezwykle szybkie i wygodne.

Więcej o ocieplaniu poddasza pianką na stronie https://gawterm.pl/ocieplanie-poddasza-pianka-bialystok/

Czy ocieplanie poddasza pianką PUR ma jakieś wady?

Jeśli ktoś poważnie się zastanawia nad tym, czy wykonać ocieplanie poddasza pianką PUR, koniecznie trzeba się dowiedzieć także o tym, jakie wady ma to rozwiązanie. Jak bowiem można się domyślić, nie jest ono idealne.

Najważniejszą wadą takiego ocieplania jest oczywiście jego cena. Metoda natryskowa, choć jest bardzo szybka i wygodna, jest również niezwykle kosztowna. Spowodowane jest to wysokimi cenami wymaganego do tego zadania sprzętu, a także dużym deficytem firm zajmujących się takimi usługami. Sprawia to, że te firmy, które są w stanie wykonać takie ocieplenie, żądają za tę usługę naprawdę sporo pieniędzy.